W oczekiwaniu na zaćmienie Słońca

2017-08-15-eclipse

21. sierpnia  będziemy świadkami niezwykle interesującego zjawiska astronomicznego – całkowite zaćmienie Słońca sprawi, że w ciągu dnia na kilka minut zapadnie zmrok. Całkowite zaćmienie będzie widoczne na rozległym obszarze USA – w stanach Oregon, Idaho, Wyoming, Nebraska, Kansas, Missouri, Illinois, Kentucky, Tennesee, North Carolina, Georgia, South Carolina.

W fazie częściowego zaćmienia słońca znajdzie się pozostała część USA wraz Hawajami i Alaską, a także Kanada, Ameryka Środkowa, północne rejony Ameryki Południowej i zachodnie wybrzeża Europy i Afryki.

Osoby, które 21 sierpnia znajdą się w pasie zaćmienia, nie będą potrzebowały żadnych specjalnych akcesoriów, aby zobaczyć jak tarcza Księżyca na kilka minut całkowicie przykryje Słońce. Jednakże w trosce o własny wzrok, należy na tę okazję zaopatrzyć się w specjalne okulary słoneczne.

Amerykanie od dawna przygotowują się na to wydarzenie – od wielu miesięcy w miejscowościach położonych w pasie całkowitego zaćmienia całkowicie zarezerwowane zostały miejsca w hotelach. Amerykańska agencia NASA przygotowała specjalny serwis internetowy poświęcony temu wydarzeniu: https://eclipse2017.nasa.gov, w którym można znaleźć wiele informacji na temat miejsc, z których najlepiej oglądać zaćmienie, pogody itp.

Fot. CC / Flickr / NASA Goddard Photo and VideoKategorie:USA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: