Mieszkańcy Teksasu przygotowują się na nadejście huraganu Harvey, którego uderzenie spodziewane jest w nocy z piątku na sobotę. Ogołocone półki w sklepach, okna zabite deskami i worki z piaskiem – takie sceny można było oglądać w piątek w wielu położonych nad Zatoką Meksykańską miastach w Teksasie, m.in. w Corpus Christi, Galveston i Houston.
Zagrożonych jest kilkadziesiąt hrabstw położonych w odległości do 150 kilometrów od wybrzeża. Zapowiadane są tornada i ulewne deszcze.
Obecnie huragan przemieszcza się z prędkością około 160 kilometrów na godzinę, jednak cały czas przybiera na sile. Zgodnie z ostatnimi prognozami Amerykańskiego Narodowego Centrum ds. Huraganów może uderzyć w ląd jako huragan kategorii 3 w 5-stopniowej skali Saffira-Simpsona.
Embed from Getty Images Embed from Getty Images Embed from Getty Images Embed from Getty ImagesPhoto: CC By 2.0 / Flickr / NASA Goddard Photo Video
Photos: Getty Images
Kategorie:USA
PolubieniePolubienie