SNL nie zostawia suchej nitki na prezydencie USA

„Saturday Night Life” nie zostawia suchej nitki na prezydencie Stanów Zjednoczonych. W sobotnim skeczu zatytułowanym The Chaos President („prezydent chaosu”) oprócz Donalda Trumpa (w tej roli tradycyjnie wystąpił Alec Baldwin) pojawiają się rzecznik prasowy amerykańskiego rządu Sarah Huckabee Sanders (Aidy Bryant),  burmistrz portorykańskiego San Juan Carmen Yulín Cruz (Melissa Villaseñor), prokurator generalny Jeff Sessions (zagrała go niezastąpiona Kate McKinnon) i senator z Nowego Jorku Chuck Schumer (Alex Moffat).

Administracja amerykańska jest ostro krytykowana za powolną reakcję i słabo zorganizowaną pomoc dla Portoryko, które bardzo ucierpiało w wyniku niedawnego huraganu „Maria”. Burmistrz stolicy Portoryko Carmen Yulín Cruz nie kryje swojego rozczarowania i frustracji z powodu opieszałości rządu.  Jej zdaniem pomoc dociera na tę karaibską wyspę – terytorium zależne USA – w żółwim tempie. Huragan zdewastował system energetyczny i telekomunikację, są ogromne problemy z dostawami żywności, wody pitnej i paliwa.

Z kolei prezydent Trump wyraża swoje niezadowolenie z tej krytyki przy pomocy Twittera oskarżając Cruz o nieudolność i brak kompetencji i twierdząc, że jego administracja wykonuje „wspaniałą pracę”.

Video: Saturday Night Live / YouTubeKategorie:Kultura, USA

Tagi:

1 reply

  1. balgam, od kiedy SNL to jakies opiniotworcze medium. Banda idiotow z Hollywood bez wyksztalcenia. Zalosc sciska zadek ze takie bzdury tu sie pisze

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: