Tesla nie nadąża z produkcją samochodu Model 3

2017-10-03-tesla

Tesla ma kłopoty – nie nadąża z produkcją. W trzecim kwartale  firma wyprodukowała zaledwie 260 sztuk elektrycznego auta Model 3 zamiast zapowiadanych 1500, które miały opuścić taśmy produkcyjne do konca września.  Firma tłumaczy, że powodem zastoju są wąskie gardła w procesach produkcyjnych, nie zaś poważne problemy z łańcuchem dostaw.

Na początku lipca prezes firmy Elon Musk oficjalnie poinformował o rozpoczęciu produkcji Tesla Model 3.  Samochód ten z ceną na poziomie 35 tys. dolarów miał być wersją dostępną dla przeciętnej amerykanskiej kieszeni, nie zaś niszowym samochodem  luksusowym, tak jak wcześniejsze auta Model S i Model X produkowane przez firmę.

Model 3 na jednym ładowaniu jest w stanie przejechać 220 mil. Auto jest oferowane w czterech kolorach: srebrnym, czerwonym, szarym i czarnym. Samochód przyspiesza do 60 mil/ godz. w ciągu 5,5 sekund i może osiągnąć prędkość do 130 mil / godz. Tesla oferuje gwarancję fabryczną na 4 lata lub do 50 tys. mil.

Produkcja Modelu 3 oficjalnie ruszyła 7 lipca, a do końca tego miesiąca liczba zamówień  przekroczyła pół miliona. W grudniu w fabrykach Tesli miało zacząć powstawać nawet 20 tysięcy aut miesięcznie.

Photo: Courtesy of Tesla. Video: Tech Insider / Youtube.Kategorie:Pieniądze, USA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: