W nowojorskim metrze będzie kolorowo

2017-10-03-mta

Nowojorska MTA wymienia wagony metra na nowe – czyste, kolorowe, ale za to mniejszą liczbą miejsc siedzących. Jeśli korzystasz z linii E (Jamaica Center na Queensie / World Trade Center na Manhattanie), być może już w najbliższych dniach będziesz mieć okazję pojechać do pracy lub szkoły wagonem metra, który wygląda tak, jak ten na zdjęciu powyżej.

Konfiguracja 100 wagonów linii E została zmieniona w taki sposób, aby było w nich więcej miejsc stojących – kosztem miejsc siedzących oczywiście. Zdaniem MTA, zmiana ta pozwoli na przejazd każdym pociągiem dodatkowych 80-100 pasażerów i sprawi, że mniej będzie opóźnień spowodowanych przeładowaniem pociągów.

Nowe wagony mają wkrótce pojawić się także na liniach metra S shuttle z Times Square na Grand Central oraz L z Manhattanu na Brooklyn. Te usprawnienia to część wprowadzanego właśnie w życie programu „Subway Action Plan”, w ramach którego miasto i stan Nowy Jork zainwestują 800 mln. dolarów w poprawę system komunikacji miejskiej w Nowym Jorku.

Photos: CC / Flickr / MTA PhotosKategorie:Nowy Jork

Tagi:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: