Najbogatsi zapłacą za ratowanie metra?

2017-08-15-subway

Dla mieszkańców Nowego Jorku nie jest tajemnicą, że nowojorskie metro jest w opłakanym stanie od co najmniej kilku miesięcy – codzienne opóźnienia, awarie sygnalizacji, problemy z przestarzałym taborem utrudniają życie setkom tysięcy osób, korzystającym z komunikacji miejskiej każdego dnia.

Po tym jak w czerwcu doszło na Manhattanie do wykolejenia jednego z pociągów gubernator stanu Nowy Jork Andrew M. Cuomo ogłosił stan wyjątkowy dla nowojorskiego MTA (Metropolitan Transportaion Authority) i obiecał przeznaczyć 1 mld dolarów na inwestycje w przestarzały system. To właśnie na gubernatorze stanu spoczywa odpowiedzialność za transport publiczny w Nowym Jorku.

Burmistrz miasta Bill de Blasio chce pójść jeszcze dalej i proponuje podwyżkę podatków dla osób o najwyższych dochodach, a dodatkowe fundusze miałyby służyć ratowaniu systemu komunikacji miejskiej.  Stawka miejskiego podatku dochodowego miałaby zostać podwyższona z 3,9 do 4,4 proc. dla osób o rocznym przychodzie powyżej 500 tys. dolarów, natomiast w przypadku małżeństw próg ten wynosiłby 1 mln dolarów.

Nową stawką opodatkowania objęto by ok. 32 tys. obywateli. Przysporzyłaby ona budżetowi miasta około 700-800 mln dolarów rocznie, z czego większość zostałaby przeznaczona na konieczną modernizację, a ok. 250 mln dol. – na dofinansowanie ulgowych biletów dla 800 tys. najuboższych mieszkańców miasta.Kategorie:Nowy Jork, Pieniądze

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: