W Nowym Jorku drożeją papierosy

2017-08-28-deblasio

Mieszkasz w Nowym Jorku i nadal palisz? Lepiej natychmiast rzuć, zarówno dla własnego zdrowia, jak i dla zdrowia własnego portfela. Już niedługo paczka papierosów będzie kosztować kosztować min. 13 dol. i jest to cena najwyższa w całych Stanach Zjednoczonych. Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio podpisał w poniedziałek siedem różnych rozporządzeń, których celem jest zmniejszenie w ciągu najbliższych trzech lat liczby osób uzależnionych od tytoniu o 160 tys.

Chociaż procent osób palących w Nowym Jorku stale spada – z 21,5 proc. w 2002 do 14,3 proc. w 2015 – w mieście jest nadal ponad 900 tys. palaczy. Podniesienie ceny za paczkę z 10,50 dol. na 13 dol.  ma zmniejszyć liczbę osób palących o kolejne 6,4 proc. i przysporzyć miastu 1 mln dol. dodatkowych funduszy, które mają być przeznaczone na finansowanie mieszkań dla najuboższych.

Jedna z podpisanych przez burmistrza ustaw zakazuje także sprzedaży wyrobów tytoniowych w sieciach drogeryjno-aptecznych, takich jak Rite Aid czy Duane Reade. Sieć CVS zaprzestała sprzedaży tytoniu już w 2014 r.

Photo NYC Mayor’s OfficeKategorie:Nowy Jork, Pieniądze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: