Filmowa wersja „Humans of New York”

2017-08-30-hony

Brandon Stanton, autor popularnego bloga fotograficznego Humans of New York, poinformował, że  „Ludzi Nowego Jorku”  będzie można obejrzeć także w wersji filmowej. Blog „Humans of New York” istnieje od 2010 roku. Pochodzący z Atlanty Stanton zamieszcza na nim portrety przypadkowo napotkanych nowojorczyków – zrobione przez siebie fotografie i krótkie notatki, streszczające ich zwierzenia i życiowe historie.

Jak się okazuje, rozmowy Stantona z nowojorczykami zostały również utrwalone na taśmie filmowej. Współpracujący ze Stantonem operator Michael Crommet nakręcił ponad 1200 krótkich filmów, które wykorzystane zostały w 12-odcinkowej serii dokumentalnej, od wczoraj do obejrzenia na Facebook Watch – nowej platformie wideo FB. Udostępniony wczoraj 22-minutowy odcinek nosi tytuł „Everyday Matters”, a kolejne będą publikowane co wtorek.

Projekt ma miliony fanów na całym świecie, o czym świadczy chociażby to, że wersja na Facebooku ma 18 mln polubień. Zebrane materiały fotograficzne zostały opublikowane w dwóch książkach – „Humans of New York” oraz „Humans of New York: Stories”, które przez długi czas pozostawały na liście bestsellerów The New York Times.

Photo/Video Courtesy of Humans of New YorkKategorie:Kultura, Nowy Jork

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: