Times Square

Nowojorski Times Square to słynne „skrzyżowanie świata” – plac położony na skrzyżowaniu ulic Broadway i Seventh Ave. między 42. a 47. ulicą.  Jest to jedna z najbardziej znanych ikon Nowego Jorku, a dzięki ogromnej liczbie reklam świetlnych jest widoczny nawet z kosmosu!

Początkowo miejsce to znane było pod nazwą Longacre Square, a swoją obecną nazwę otrzymało po tym, gdy dzeinnik „The New York Times” przeniósł swoją siedzibę do nowo wybudowanego New York Times Building  przy One Times Square.

Wokół Times Square pomiędzy  7. i 8. aleją oraz ulicami 40. i 53. rozciąga się dzielnica teatralna czyli tzw. Theatre District.

Każdego Sylwestra na Times Square jest organizowana uroczystość powitania Nowego Roku. W ceremonii z udziałem największych gwiazd muzycznych uczestniczy  ok. 1 mln nowojorczyków i turystów z innych stanów USA i z całego świata, a blisko miliard ludzi ogląda ją na ekranach swoich telewizorów czekając na punkt kulminacyjny czyli opuszczenie wielkiej kryształowej kuli z jednego z położonych przy Times Square wieżowców.Kategorie:Nowy Jork

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: